Medyum

Medyum kelimesinin oldukça kapsamlı bir anlamı vardır. Sözlük anlamlarına göre isterseniz teker teker bunları değerlendirelim. Bazı ruh bilimcilere göre yani gizli ilimcilere göre medyum; yaşadığımız dünya ile eterik dünya arasında irtibata geçebilen kişilere medyum denir.  Şöyle bir bakılınca toplumun büyük bir kısmının oldukça eleştirdiği medyumlar, falcılar, büyücüler veya cinci hocalar olarak da nitelendirilebilirler.

Oysa ki bazı medyumlar bu durumdan oldukça rahatsızlıklarını dile getirmişlerdir. Kendilerinin falcı olmadığını ve herşeyin yine Allah’ın izniyle olduğunu bildirmektedirler.  Çünkü medyumluk gelecekten haber verme anlamlarını kişilerde uyandırsa da aslında öyle bir durum söz konusu olmadığını belirtmişlerdir.

Sadece öte alemle bağlantı kurduklarını ve bunların yanı sıra kişiler de büyü, cin musallatları, kısmet bağlılığı ve bunlara benzer şeyler varsa sadece o kısımla ilgili bir durum söz konusu olduğunu aslında sürekli belirttiklerini söylerler. Çoğunlukla yaptıkları bir nevi farklı bir trans halidir.

Medyum Adana, Medyum Adıyaman, Medyum Afyon, Medyum Ağrı, Medyum Amasya, Medyum Ankara, Medyum Antalya, Medyum Artvin, Medyum Aydın, Medyum Balıkesir, Medyum Bilecik, Medyum Bingöl, Medyum Bitlis, Medyum Bolu, Medyum Burdur, Medyum Bursa, Medyum Çanakkale, Medyum Çankırı, Medyum Çorum, Medyum Denizli, Medyum Diyarbakır, Medyum Edirne, Medyum Elazığ, Medyum Erzincan, Medyum Erzurum, Medyum Eskişehir, Medyum Gaziantep, Medyum Giresun, Medyum Gümüşhane, Medyum Hakkari, Medyum Hatay, Medyum Isparta, Medyum İçel, Medyum Mersin, Medyum İstanbul, Medyum İzmir, Medyum Kars, Medyum Kastamonu, Medyum Kayseri, Medyum Kırklareli, Medyum Kırşehir, Medyum Kocaeli, Medyum Konya, Medyum Kütahya, Medyum Malatya, Medyum Manisa, Medyum Kahramanmaraş, Medyum Mardin, Medyum Muğla, Medyum Muş, Medyum Nevşehir, Medyum Niğde, Medyum Ordu, Medyum Rize, Medyum Sakarya, Medyum Samsun, Medyum Siirt, Medyum Sinop, Medyum Sivas, Medyum Tekirdağ, Medyum Tokat, Medyum Trabzon, Medyum Tunceli, Medyum Şanlıurfa, Medyum Uşak, Medyum Van, Medyum Yozgat, Medyum Zonguldak, Medyum Aksaray, Medyum Bayburt, Medyum Karaman, Medyum Kırıkkale, Medyum Batman, Medyum Şırnak, Medyum Bartın, Medyum Ardahan, Medyum Iğdır, Medyum Yalova, Medyum Karabük, Medyum Kilis, Medyum Osmaniye, Medyum Düzce

 

Bir önceki yazımız olan Ünlü Medyum Sadi Hoca başlıklı makalemizde medyum sadi, medyum sadi hoca ve sadi hoca hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir